Nasza szkoła na podium finału wojewódzkiego!

Szkoła Podstawowa nr  1 w Brzezinach wzięła udział w IX Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym „Jem smacznie zdrowo i kolorowo”, który był organizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno -Epidemiologiczną w Łodzi pod hasłem „POLSKIE WARZYWA DAJĄ MOC”.

Konkurs odbywał się na 2 etapach – szkolnym i wojewódzkim.

Na poziomie szkolnym wytypowano 3 dwuosobowe drużyny, których zadaniem było przygotowanie dwudaniowego posiłku obiadowego. Prace konkursowe zawierające zdjęcie potrawy oraz ulotkę informacyjną ze składem i sposobem przygotowania potraw, ich kalorycznością oraz krótkim opisem uzasadnienia wyboru dania składane były do 15 listopada 2019 r. do organizatora konkursu.

Na początku stycznia szkoła otrzymała informację, że jeden z zespołów  zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.  Jak się okazało była bardzo duża konkurencja, gdyż do konkursu przystąpiło 86 zespołów z 47 szkół z 20 powiatów województwa łódzkiego. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 7 zespołów finałowych.

7 lutego 2020 r. w siedzibie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi odbył się finał. Drużyna,  w skład  której wchodzili:  Bartłomiej Nawrocki, Michał Pawłowicz oraz Karol Dejda (jako członek honorowy) pod opieką Żanety Wojtyry stoczyła zaciekłą walkę z czasem, nerwami i konkurencją z innych szkół województwa. Efektem czego powstało przepyszne, zdrowe i pięknie zaprezentowane danie obiadowe:

- Krem ze szpinaku i zielonego groszku

- Kotlety z brokuła podane na purée ziemniaczanym z karmelizowanymi marchewkami, stekiem z kalafiora i chipsami z selera.

Młodzi kucharze musieli samodzielnie od początku przygotować powyższe danie, a mieli na to jedynie 2 godziny zegarowe (wraz z posprzątaniem stanowiska pracy). Komisja konkursowa oceniała walory smakowe, zgodność z recepturą, wartości odżywcze, higienę pracy i estetykę podania.

Wielogodzinne przygotowania w domu i szkole przyniosły zamierzony efekt  – szkoła zdobyła III miejsce w województwie łódzkim!

Jedynka  jest pierwszą szkołą z terenu Brzezin, która nie tylko dostała się do finałów, ale od razu zajęła miejsce na podium!

Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy cały czas z ogromnym zaangażowaniem wspierali chłopców w ich drodze do zwycięstwa.